ସରସ୍ଵତୀ ପୂଜା ପର ଠାରୁ ଏହି ୬ ରାଶିର ବଦଳିବ ଭାଗ୍ୟ |

S4 (8)

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ବୈଦିକ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ଗୋଟିଏ ଗ୍ରହ ଗୋଟିଏ ରାଶିରୁ ଅନ୍ୟ ରାଶିରେ ଗତି କରେ, ଏହାର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଭାବ ମାନବ ଜୀବନ ଉପରେ ଦେଖାଯାଏ | ବୁଧ ବ୍ୟବସାୟ, ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ଯୋଗାଯୋଗ ଇତ୍ୟାଦିର କାରକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବୁଧ ଗ୍ରହର ରାଜକୁମାର କୁହାଯାଏ। ଜାନୁଆରୀ 26 ରେ କେଉଁ ରାଶି ଉପରେ ମାଁ ସରସ୍ଵତୀଙ୍କ କୃପାରୁ ଗ୍ରହର ଲାଭ ପାଇବ ତାହା ଜାଣନ୍ତୁ |

ମେଷ ରାଶି :-

ଚିନ୍ତାଧାରାର ଗତିଶୀଳତା ହେତୁ ତୁମେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ଅନୁଭବ କରିବ | ଯେଉଁଥିପାଇଁ କେହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ନାହିଁ | ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ଦିନ ହେବ ଏବଂ ଆପଣ ଏଥିରୁ ବାହାରକୁ ଆସିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ | ତଥାପି, ଆପଣ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ପାଇବେ ଏବଂ ଆପଣ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଏକ ଛୋଟ କିମ୍ବା ଘନିଷ୍ଠ ପ୍ରୟାସ ହେବ, କାର୍ଯ୍ୟ ଲେଖିବା ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ | ଆଜି ବୈଦ୍ଧିକ ଏବଂ ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ ଚିନ୍ତା ବିନିମୟ ଏକ ବିରତି ପାଇବ |

ବୃଷ ରାଶି :-

ତୁମର ଅସ୍ପଷ୍ଟ ଆଚରଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇପାରେ | ଏହି କାରଣରୁ, ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସମୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ | ଆଜି ତୁମର ଜିଦ୍‌ ପ୍ରକୃତି ଛାଡିଦିଅ, ନଚେତ୍ କାହା ସହିତ ଆଲୋଚନା ସମୟରେ ଘର୍ଷଣ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆଜି କରାଯାଇଥିବା ଯାତ୍ରା ଯୋଜନା ପୂରଣ ହୋଇନପାରେ ଏବଂ ଯାତ୍ରା ବାତିଲ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଆଜି ଲେଖକ, କାରିଗର ଏବଂ କଳାକାରମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ | ତୁମେ ତୁମର ମଧୁର ସ୍ୱର ସହିତ କାହାକୁ ମନାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବ | ଏକ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ନକରିବାକୁ ଗଣେଶ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ମିଥୁନ ରାଶି :-

ଶରୀର ଏବଂ ମନର ସତେଜତାର ଅଭିଜ୍ଞତା ସହିତ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଆପଣ ଘରେ କିମ୍ବା ବାହାରେ କୈାଣସି ସ୍ଥାନରେ ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରିୟ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ | ସୁନ୍ଦର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ବାହାରକୁ ଯିବାର ଏକ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ | ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇବା ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | କୈାଣସି ପ୍ରକାରର ନକାରାତ୍ମକ ଭାବନା ମନକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହାକୁ ହଟାଇବାକୁ ଗଣେଶ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି | ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ମନ ରଖିବା |

କର୍କଟ ରାଶି :-

ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ମଧ୍ୟ ଭଲ ହେବ ନାହିଁ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ପାର୍ଥକ୍ୟର ସମସ୍ୟା ହେବ | ମନରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଅନିଶ୍ଚିତତା ହେତୁ ମାନସିକ ଅସ୍ଥିରତା ଦେଖାଯିବ | ମନ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ରହିବ | କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାରେ ସଂଯମ ରୁହନ୍ତୁ, ଯୁକ୍ତିତର୍କ କିମ୍ବା କାହା ସହିତ ଝଗଡା କରିବା ସମସ୍ୟାକୁ ଆହୁରି ଖରାପ କରିପାରେ | ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ବିଷୟରେ ସ୍ପଷ୍ଟତା ପାଇବା ଦ୍ୱାରା ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଶୀଘ୍ର ହୋଇଯିବ | ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ବେପରୁଆ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | ସମ୍ମାନ ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବିଲୋପ ହେବ |

ସିଂହ ରାଶି :

କୈାଣସି ବିଷୟରେ ଦୃଢ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ସକ୍ଷମ ନହେବା ହେତୁ, ତୁମକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୁଯୋଗର ଲାଭ ଉଠାଇବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବ ନାହିଁ | ତୁମର ମନ ଚିନ୍ତାରେ ଅଟକି ରହିବ | ଆପଣ ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ବିଶେଷକରି ମହିଳା ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ପାଇବେ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେବ | ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ପିଲାଙ୍କୁ ଭେଟିବ | ଭଲ ଖାଦ୍ୟ ପାଇବ |

କନ୍ୟା ରାଶି :-

ବର୍ତ୍ତମାନ, ଆପଣ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଜଡିତ ସଫଳ ଇଭେଣ୍ଟଗୁଡିକ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଗଣେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ଉଭୟ ବ୍ୟବସାୟ ଶ୍ରେଣୀ ଏବଂ ନିଯୁକ୍ତ ଶ୍ରେଣୀ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ କୃପା ହେତୁ ପଦୋନ୍ନତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଘରୋଇ ଜୀବନରେ ଆନନ୍ଦର ବାତାବରଣ ରହିବ | ପରିବାରରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରେମ ହେବ | ଗଣେଶ ପିତାଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ପାଇବାକୁ ସୂଚିତ କରନ୍ତି |

ତୁଳା ରାଶି :-

ଚାକିରି ସ୍ଥାନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚ ଶ୍ରେଣୀର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ ବହନ କରିବାକୁ ପଡିବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଅସୁବିଧା ହେବ | ପିଲା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ହେବ | ଦୀର୍ଘ ଦୂରତା ଯାତ୍ରା ଆୟୋଜିତ ହେବ | ଧାର୍ମିକ ଭ୍ରମଣର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଲେଖା, ସାହିତ୍ୟ ସର୍ଜନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ | ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କ ସହିତ ବିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ |

ବିଛା ରାଶି :-

ବର୍ତ୍ତମାନର ସମୟକୁ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ବିତାଇବାକୁ କୁହାଯାଏ | କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖ | ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରୁ ଦୂରରେ ରୁହ, ନୂତନ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଚିନ୍ତା କର | ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେତୁ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ | ତୁମର କାମ ଠିକ୍ ସମୟରେ ସମାପ୍ତ ହେବ ନାହିଁ | ଖାଇବା ଓ ପିଇବାରେ ଯତ୍ନବାନ ହୁଅନ୍ତୁ | ଶାରୀରିକ ମାନସିକ ରୋଗ ହେବ | ଯୋଗ ଧ୍ୟାନ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଦ୍ୱାରା ତୁମେ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇବ |

ଧନୁ ରାଶି :-

ବୈଦ୍ଧିକ ଏବଂ ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆଦାନ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଆଜି ବହୁତ ଭଲ ସମୟ | ସମାଜରେ ସମ୍ମାନ ପାଇବ | ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରିବେ | ବୁଲିବା କିମ୍ବା ମନୋରଞ୍ଜନ ସ୍ଥାନରେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ବୈଠକ ହେବ | ଭଲ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ପୋଷାକ ସହିତ ତୁମର ମନ ଖୁସି ହେବ | ଶରୀରର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ବିପରୀତ ଲିଙ୍ଗର ଲୋକଙ୍କ ସହ ଉପଭୋଗ କରିବେ | ସହଭାଗୀତା ଲାଭଦାୟକ ହେବ |

ମକର ରାଶି :-

ତୁମେ ତୁମର ବ୍ୟବସାୟରେ ବହୁତ ସଫଳତା ପାଇବ, କିନ୍ତୁ ଆଇନରେ ଫସିଯାଅ ନାହିଁ, ଏହାର ଯତ୍ନ ନିଅ | ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନା ସଫଳତାର ସହିତ ସମାପ୍ତ ହେବ | କାହା ସହିତ ଟଙ୍କା କାରବାର ସଫଳ ହେବ | ଯେଉଁମାନେ ଦେଶ ତଥା ବିଦେଶରେ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ଉପକୃତ ହେବେ। ଘରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଖୁସିରେ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ | ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଲାଭର ରାଶି | ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ | ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି :-

ଆପଣ ଲେଖା ଏବଂ ସୃଷ୍ଟି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବୈଦ୍ଧିକ ଶକ୍ତି ସହିତ ଭଲ ଭାବରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଆପଣଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରା କୈାଣସି ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ ଉପରେ ସ୍ଥିର ରହିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଜାରି ରଖିବ | ମହିଳା ଶ୍ରେଣୀ ସେମାନଙ୍କର ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ | ଯଦି ସମ୍ଭବ, ଭ୍ରମଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ପିଲାମାନଙ୍କର ପ୍ରଶ୍ନ ଆପଣଙ୍କୁ ଚିନ୍ତିତ କରିବ | ଆଜି ନୂଆ କାମ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଖର୍ଚ୍ଚ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ ପଡିବ |

ମୀନ ରାଶି :-

ଘର, ଯାନ ଇତ୍ୟାଦି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟଗୁଡ଼ିକୁ ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ ରଖିବାକୁ ପଡିବ | ବିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ଯେପରି ପରିବାରର ପରିବେଶ ଖରାପ ନହୁଏ | ମାଆର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହେବ | ଧନ ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହରାଇବ | ମହିଳାମାନଙ୍କ ସହିତ କାରବାର କରିବାରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ | ସତେଜତା ଏବଂ ଉତ୍ସାହର ଅଭାବ ରହିବ | ଭ୍ରମଣରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ପାଣିଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ | ଅତ୍ୟଧିକ ଭାବନାତ୍ମକତା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ତେବେ ଏତିକି କହି ଵିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ |

ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *